Vincent Praster
In januari keerde hij samen met een collega terug uit de Democratische Republiek Congo waar zij onderzoek hadden verricht toen er een grote uitbraak van het mpox-virus had plaatsgevonden. Mpox werd vroeger apenpokken of monkeypox genoemd en is een zoönose die van dier op mens kan overgaan, en mensen kunnen het ook aan elkaar overdragen. Bij de douane werd hen de vraag gesteld wat er in de speciale kunststof kist zat die zij in hun bagage hadden. Zij verklaarden dat er diagnostische apparatuur in zat. Bij onderzoek door de douane en de FBI bleken er echter 113 gekoelde flesjes aanwezig te zijn. Tot op heden zijn er twintig getest en zeventien bleken gedeactiveerd mpox-virus te bevatten, een ander bevatte kippenpokkenvirus en twee bevatten menselijk DNA. Hierop is de aanklacht gebaseerd, en de Nederlander hangt nu tot vijf jaar gevangenisstraf boven het hoofd indien hij schuldig wordt bevonden aan samenzwering om het mpox-virus de VS in te smokkelen.
Vincent Munster promoveerde in 2006 als viroloog aan het Erasmus MC in Rotterdam. Steeds vaker wordt met de vinger naar dit Nederlandse universitair medisch centrum gewezen als epicentrum van de onethische en levensgevaarlijke gain-of-functionexperimenten die aan de basis staan van de Covid-crisis waarin de wereld terechtkwam.
Aan het Erasmus MC werd het promotieonderzoek destijds begeleid door Ab Osterhaus en Ron Fouchier. Osterhaus opende in 2009 op televisie een fles whisky om te ‘vieren’ dat het eerste geval van Mexicaanse Griep in Nederland geconstateerd was en Ron Fouchier wordt gezien als goeroe op het gebied van vogelgriep gain-of-functionexperimenten waarbij dierlijke virussen overdraagbaar op mensen gemaakt worden.
Na zijn promotie trad Munster in de voetsporen van Fouchier waar hij zich aan het Erasmus MC bezighield met de mutatie van vogelgriepvirussen. In 2009 ging hij vervolgens in de VS als gastonderzoeker werken voor het National Institute of Health (NIH) en dan specifiek voor de afdeling National Instititute of Allergy and Infectious Diseases (NIAID) dat door Anthony Fauci werd geleid. Hij specialiseerde zich in onderzoek naar beruchte virussen zoals ebola, richtte in 2013 de Virus Ecology Unit op en combineerde onderzoek in landen met uitbraken van gevaarlijke pathogenen met onderzoekswerk in zijn biologische laboratorium in de VS die de hoogste categorie beveiliging heeft vanwege het werk met de schadelijkste pathogenen.
Twee jaar geleden heeft senator Rand Paul namens de Senate Committee on Homeland Security and Governmental Affairs de nieuwe directeur van de NIAID opgedragen om alle beschikbare documentatie aan te leveren over de subsidieaanvraag die de EcoHealth Alliance van Peter Daszak ingediend heeft bij de Defense Advance Research Project Agency (DARPA) in het kader van het project PREventing EMerging Pathogenic Threats (PREEMPT).
Onder de vlag DEFUSE is federale financiering aangevraagd om “bekende virussen te manipuleren met spike-eiwitten van nieuwe virusstammen”. Volgens onderzoeksjournalist Paul D. Thacker waren virologen van plan nieuwe virussen te ontwikkelen door de basisstructuur van een vleermuisvirus te nemen en daar een spike-eiwit met een furine-splitsingsplaats in te voegen. Een furine-splitsingsplaats stelt virussen in staat de cellen van de menselijke longen te infecteren. Het voorstel is door DARPA afgewezen.
In zijn brief noemde Rand Paul expliciet Vincent Munster die het Rocky Mountain Laboratory van NIAID leidde, een laboratorium met de strengste veiligheidsclassificering omdat er met de gevaarlijkste virussen geëxperimenteerd wordt. Het laboratorium van Munster werd als onderdeel van de Amerikaanse overheid gepresenteerd als een ‘partner’ van DEFUSE. Andere partners waren het Wuhan Virology Institute in China en het laboratorium van Ralph Baric van de University of North Carolina. Twee personen die zich bezighouden met de levensgevaarlijke gain-of-functionexperimenten en het laboratorium waar SARS-CoV-2 zijn oorsprong heeft. Waarbij SARS-CoV-2 volledig voldoet aan de beschrijving van het doel dat DEFUSE voor ogen had.
Munster lag zodoende al bijna twee jaar onder het vergrootglas van de onderzoekscommissie van de Senaat toen hij afreisde naar Afrika waar een uitbraak van een gevaarlijke besmettelijke ziekte heeft plaats gevonden. Vervolgens stapt hij zonder blikken of blozen in een vol passagiersvliegtuig met biologisch materiaal van meerdere virussen die op de lijst van gevaarlijke ziekteverwekkers staan van zijn werkgever NIH. Dat alles zonder de benodigde toestemming. Het verhaal krijgt nog een wending doordat kort na zijn arrestatie wegens het de VS in smokkelen van mpox-virus, een onderzoek, Circulation of clade Ib mpox outside of Africa – are we prepared?, waarvan Munster mede-auteur was in The Lancet werd gepubliceerd. Hierin werd gewezen op de “meerdere reisgerelateerde mpox-virusverspreidingen sinds 2024, waarvan zeven in de VS”.
Dit alles toont het opmerkelijke gedrag aan van deze virologen die zich onaantastbaar lijken te wanen. Tot op heden zijn zij weggekomen met hun misdaden waarbij de allereerste gedachte bij de meeste mensen zal zijn dat die misdaden zo opzichtig en ernstig zouden zijn dat het moeilijk is om te geloven dat het misdaden zijn. Het plaatje wordt echter steeds duidelijker nu steeds meer overheidsonderzoeken, die in de regel maanden of jaren in beslag nemen, de vinger op de zere plek beginnen te leggen. Belangrijke zaken die nog onderzocht moeten worden, zijn het overtreden van de wet door een prominente NIH-medewerker en hooggeplaatste medewerkers van de overheidsinstantie voor volksgezondheid die zich genoodzaakt voelen om valse verklaringen af te leggen aan een overheidsinstantie die de Amerikaanse bevolking voor gevaren moet behoeden. De NIH heeft Munster inmiddels uit het medewerkersbestand verwijderd.
In augustus 2020 verscheen een artikel over Munster in Het Parool met de titel “Een Nederlandse viroloog waakt over ‘ons’ vaccin in de VS: ‘Het ziet er goed uit’.” Bijna zes jaar later hangt de ‘wakende viroloog’ een jarenlange gevangenisstraf boven het hoofd, en het ziet er niet goed uit voor hem. Het tij is aan het keren.
– einde artikel –
Je las een Premium artikel uit Gezond Verstand
Volg ons op social media
Kijk en beluister Gezond Verstand via