Skip to main content Scroll Top

Valse ophef over vuurwerk Loosdrecht verhult demografische tijdbom

139 Valse ophef over vuurwerk Loosdrecht verhult demografische tijdbom
Valse ophef over vuurwerk Loosdrecht verhult demografische tijdbom

Ben Swart

De laatste weken is er vanuit de reguliere media en de gevestigde politiek ophef ontstaan over de protesten in Loosdrecht en Apeldoorn tegen de spoednoodopvang van asielzoekers. De protesten waren zelfs internationaal nieuws, zij het niet altijd even accuraat weergegeven. Zo had CNN het over “Dutch asylum center set on fire by far-right protestors”. Tegelijkertijd explodeerde het internet, ook wereldwijd, over de protesten. De aanleiding voor de protesten was concreet. In Loosdrecht wil de burgemeester 110, later teruggebracht naar 70, asielzoekers onderbrengen in het zo goed als leegstaande gemeentehuis. In Apeldoorn wil de burgemeester 240 asielzoekers en statushouders onderbrengen in een deels leegstaand schoolgebouw. Dergelijke praktijken vinden overigens in het hele land plaats en de protesten hiertegen zijn een uiting van een steeds grotere bezorgdheid onder de bevolking over de tsunami van asiel en immigratie uit derdewereldlanden met een cultuur die botst met de Nederlandse cultuur.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Word nu abonnee van Gezond Verstand Magazine

Kies uit een jaar– of kwartaalabonnement en ontvang de meest kritische en onafhankelijke kijk op actuele onderwerpen.
Wilt u liever digitaal lezen? Neem dan een digitaal abonnement.
U krijgt na uw bestelling direct toegang tot alle uitgaven.

De verspreiding van noodopvang en azc’s door heel het land is het gevolg van de Spreidingswet waarvan het beweerde doel is om asielzoekers meer evenredig te spreiden over alle Nederlandse gemeenten. Maar in de kern is het een gevolg van de ongebreidelde instroom van zo’n 900 tot 1.000 asielzoekers per week die geen strobreed in de weg worden gelegd. Dit zijn bijna allemaal jonge mannen die geen echte asielzoekers zijn en waarvan 96% al door verschillende veilige landen heeft gereisd.

Zogenaamde linkse intellectuelen als Geert Mak, Maarten van Rossem en Ilja Pfeijffer worden van stal gehaald om met hun commentaren de gebruikelijke framing te verrichten. Mak heeft het bij de talkshow van Eva Jinek over ultrarechtse groepen met een fascistoïde achtergrond die daar ronduit voor uitkomen, en Van Rossem rept in een podcast over signalen dat extreemrechtse netwerken een rol spelen in mobilisatie en aansturing van een deel van deze acties. Pfeijffer stelt in een column in HP/De Tijd dat de protesten in Loosdrecht onderdeel zijn van een bredere, internationale beweging waarin woede over azc’s wordt aangewakkerd door populistische politiek, sociale media en extreemrechtse netwerken. Pfeijffer maakt het zelfs zo bont dat volgens hem de ‘zogenaamde’ asielcrisis een verzonnen probleem is dat hooguit zou kunnen worden beschouwd als een bewust gecreëerd probleem in de opvang.

Men vergeet dat concrete zorgen over veiligheid aan de protesten ten grondslag liggen en frustratie over het topdown en op zeer korte termijn lozen van grote groepen vreemdelingen in kleine gemeenschappen. Inspraak van de bevolking is er niet bij. Op grond van de Spreidingswet kan het Rijk gemeenten verplichten om opvangplekken te realiseren. Als de gemeente niet meewerkt, kan de minister een aanwijzing geven. Bij noodopvang beslist de (ongekozen) burgemeester in zijn/haar eentje. De gemeenteraad wordt geïnformeerd maar de burgemeester heeft geen instemming van de gemeenteraad nodig. En waar anders voor strijdig gebruik met een bestemmingsplan direct een omgevingsvergunning met afwijking noodzakelijk is, regelt men die nu achteraf. Daarbij heeft de gemeente twee petten op: de opvang van asielzoekers als opgelegde taak en het toetsen of met een buitenplanse afwijking het strijdige gebruik van een pand gelegaliseerd kan worden.

Premier Jetten heeft op 14 mei jl. met hulpverleners van brandweer en politie gesproken, en met medewerkers van het COA en vrijwilligers uit de vluchtelingenopvang, maar de bevolking blijft ongehoord. Het enige wat voor de burger overblijft is protesteren en stemmen op immigratie-kritische partijen. Maar hoewel de FVD bij de laatste gemeenteraadsverkiezingen een overweldigende overwinning behaalde, is bij 96 van de 104 gemeenten waar deze partij meedeed én zetels won, al bekend dat het buitenspel is gezet. Het is dan ook kwalijk dat Sarah de Lange, hoogleraar aan de Universiteit Leiden – verondersteld specialist in extremisme en populisme – in het Noord-Hollands Nieuws de protesten omschrijft als een poging om de democratische besluitvorming te ondermijnen. Deze besluitvorming is immers allerminst democratisch.

Dat de frustratie leidt tot wat gegooi met vuurwerk en eieren wordt geframed als grof geweld en beantwoord met daadwerkelijk grof geweld door de ME en Romeo’s. Het brandje in een bosschage bij het gemeentehuis van Loosdrecht noemde Jetten “ronduit schandalig”. Dat de ME in Loosdrecht insloeg op kinderen die geen bedreiging vormden, en een vrouw op haar eigen erf op haar gezicht sloeg met een knuppel, wat resulteerde in een gebroken kaak, wordt onder het tapijt geveegd. Tevens heeft de burgemeester van Loosdrecht een noodverordening ingesteld waarbij alle voertuigen die Loosdrecht in willen rijden door de politie kunnen worden gecontroleerd. Dit terwijl de politie Extinction Rebellion en Palestina-demonstranten bij snelwegbezettingen en invallen en vernielingen bij universiteitsgebouwen met fluwelen handschoenen aanpakt. De AIVD doet zelfs onderzoek naar de mate van organisatie achter de verschillende anti-asielprotesten, alsof protesteren niet betamelijk is.

139 Valse ophef over vuurwerk Loosdrecht verhult demografische tijdbom

Mark Boumans, de burgemeester van Doetinchem, tevens vice-voorzitter van de Vereniging Nederlandse Gemeenten, heeft in het televisieprogramma Buitenhof aangegeven dat wat er nu in de samenleving gaande is, vergelijkbaar is met de onrust in de periode voor de Tweede Wereldoorlog. Volgens hem leidde die onrust destijds tot fascisme en de opkomst van radicale ideologieën. Daarbij gaf hij zelfs aan dat desnoods het leger ingezet moet worden als de onlusten aanhouden. Volgens Boumans moeten mensen zich goed realiseren dat als op allerlei plekken in Nederland dit extreme geweld voorkomt, dit ten koste gaat van maatschappelijke veiligheid.

Die schijnheilige ophef en harde taal leiden af van het echte probleem. De maatschappelijke veiligheid wordt niet bedreigd door grotendeels vreedzame protesten waarbij hooguit met wat vuurwerk en eieren wordt gegooid, maar juist door de massale instroom van vreemdelingen. Cultureel antropoloog en wiskundige Jan van de Beek schreef in zijn boek Migratiemagneet Nederland (2024) dat immigratie en asiel ons land het afgelopen decennium jaarlijks ongeveer € 20 miljard hebben gekost. Naast de kosten vindt er nog iets veel ingrijpenders plaats, iets wat wordt omschreven met een term waar een taboe op rust: de ‘omvolking’ van Nederland. De oorspronkelijke Nederlandse bevolking wordt binnen enkele generaties vervangen door instroom uit het Midden-Oosten en Afrika. Uit een peiling van Maurice de Hond blijkt dat 76% van de Nederlandse bevolking een drastische vermindering van de instroom wenst. De opkomst van zogeheten rechtse partijen weerspiegelt dat verlangen in de stemhokjes. Massa-immigratie maakt Europa onherkenbaar en de bevolking ondervindt empirisch de nadelen hiervan door overlast, discriminatie van Nederlanders op de woningmarkt, geweld, verkrachtingen en het betalen van opvang, huisvesting en uitkeringen van de vreemdelingen. Ongecontroleerde immigratie ondermijnt de solidaire verzorgingsstaat en de banden die een nationale gemeenschap bij elkaar houden.

Toch negeren overheid en invloedrijke instellingen de signalen dat er sprake is van een groot probleem en dat de bevolking dit steeds minder accepteert. Er bestaat een asielindustrie met als spil Vluchtelingenwerk Nederland, een ngo die door de overheid en de Postcodeloterij financieel wordt ondersteund. De voorzitter van Vluchtelingenwerk was eerder de baas van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers. Ngo’s, de overheid en de reguliere media zijn allemaal met elkaar verweven ter handhaving van de status quo. Zo is de eerdergenoemde Sarah de Lange lid van de Raad van Adviseurs van ProDemos, waar de burgemeester van de gemeente Wijdemeren ook lid van was. ProDemos is een zogenaamd Huis voor democratie en rechtsstaat, gevestigd tegenover het Binnenhof, en is ook voor onder andere de StemWijzer verantwoordelijk.

In laatste instantie zijn Nederlandse machthebbers slechts uitvoerders van de ‘replacement migration’ die door de Verenigde Naties, de EU, het World Economic Forum en George Soros’ Open Society Foundations gepusht wordt. De globalistische orde mag men voorstellen als de pyromaan die het Europese continent met massa-immigratie in de fik zet. Dat men zich zelfs wereldwijd zo opwindt over een brandje in een struik in Loosdrecht en wat eierstruif en daarbij zwaar inzet op repressie, laat zien hoe bang men is voor het ontwaken van de bevolking met als bijkomend logisch gevolg verzet tegen de omvolking. Men beseft dat de sluimerende veenbrand met de juiste wind kan omslaan in massaal verzet tegen de door de globalistische elite geplaatste demografische tijdbom.

 

Wat vertel ik mijn medemens?

  1. Op grond van de Spreidingswet kan het Rijk gemeenten verplichten om opvangplekken voor asielzoekers te realiseren.
  2. Concrete zorgen over veiligheid en gebrek aan Inspraak liggen aan de protesten ten grondslag.

– einde artikel –

Je las een Premium artikel uit Gezond Verstand

Volg ons op social media

Kijk en beluister Gezond Verstand via

X


Dit artikel is alleen voor abonnees
Login als abonnee of abonneer je om onbeperkt alle artikelen te lezen.
Word nu abonnee van Gezond Verstand Magazine

Kies uit een jaar– of kwartaalabonnement en ontvang de meest kritische en onafhankelijke kijk op actuele onderwerpen.
Wilt u liever digitaal lezen? Neem dan een digitaal abonnement.
U krijgt na uw bestelling direct toegang tot alle uitgaven.

Gerelateerde berichten

Loading...
Privacybeleid
Wanneer u onze website bezoekt, dan kan deze informatie via je browser opslaan voor specifieke services, meestal in de vorm van cookies. Hieronder kunt je je privacyvoorkeuren wijzigen. Houd er rekening mee dat het blokkeren van cookies van invloed kan zijn op je ervaring op onze website en de diensten die we aanbieden.