Skip to main content Scroll Top

Portret van een uiteenvallende natie

artikelen 141
Portret van een uiteenvallende natie

Margreet Booij

Duitsland is voor het oog van de wereld weggestemd als een kleuterklas die zich heeft misdragen en voorlopig niet meer mee mag spelen. De ultieme afstraffing vond plaats in mei, tijdens een bijeenkomst van de VN-Veiligheidsraad, waar bij een stemming de twee felbegeerde West-Europese zetels – waarvan Duitsland er één vurig had gewenst – naar Oostenrijk en Portugal gingen. De zoveelste blamage voor de regering van bondskanselier Merz. Een slechte verliezer weet altijd een ander voor het eigen falen verantwoordelijk te houden en voor de minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul was in dit geval Rusland verantwoordelijk voor deze uitkomst.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Word nu abonnee van Gezond Verstand Magazine

Kies uit een jaar– of kwartaalabonnement en ontvang de meest kritische en onafhankelijke kijk op actuele onderwerpen.
Wilt u liever digitaal lezen? Neem dan een digitaal abonnement.
U krijgt na uw bestelling direct toegang tot alle uitgaven.

De hoofdoorzaak ligt evenwel bij de voormalige minister van Buitenlandse Zaken, Annalena Baerbock, die bijna een jaar lang voorzitter van de VN-veiligheidsraad is geweest en vooral uitblonk in het maken van vijanden. Daarnaast wordt het Duitsland zeer kwalijk genomen dat het zich bij de veroordeling van het Israëlisch handelen in Gaza niet bij de VN-resolutie aansloot.

Een biljoen euro aan Duits belastinggeld is in recente jaren in rook opgegaan: uitgedeeld, verkwist of ontvreemd. Daarbovenop zijn miljarden uitgetrokken voor het woke-gebeuren, lhbtq+ en het financieren van protesten tegen onwelgevallige meningen. ‘Omas gegen Rechts’ (Oma’s tegen Rechts) is een voorbeeld van de vele financieel riant ondersteunde organisaties die zich bezighouden met ondermijnende acties tegen het in populariteit groeiende Alternative für Deutschland (AfD). In het weekend van 13 juni zijn diverse ngo’s samengekomen in het Potsdammer Kulturhaus, om te praten over hoe ze de invloed van AfD het beste kunnen saboteren. Op 17 juni werd in Rostock de AfD-parlementariër Michael Meister door meerdere aanvallers met een mes in de rug gestoken. De laptop in zijn rugzak was zijn redding.

Op 4 en 5 juli houdt AfD haar jaarlijkse partijcongres. De vakbonden hebben hun leden gratis vervoer aangeboden, om het congres nog beter met demonstraties te kunnen verstoren. Het zou een voorproefje kunnen worden voor ongeregeldheden bij de deelstaatverkiezingen, die op 6 september in Saksen-Anhalt en Mecklenburg-Voor-Pommeren zal plaatsvinden. AfD gaat in Saksen-Anhalt zeker als grootste uit de bus komen. Mogelijk zelfs zo groot dat het establishment alleen kan blijven regeren wanneer het ‘trucs uit de hoge hoed tovert’. Er wordt openlijk over gespeculeerd om AfD ‘te stoppen’. Er wordt gekeken naar uitstel van de verkiezingen, de deelstaatwetten snel veranderen, of andere dictatoriale maatregelen.

Sport- en politiekcolumnist Waldemar Hartmann vreest dat een absolute AfD-meerderheid in Saksen-Anhalt de linkse ngo’s zal mobiliseren en dat er dan straatgevechten zullen uitbreken. Als in Mecklenburg-Voor-Pommeren AfD niet de absolute meerderheid behaalt, gaan alle andere partijen de krachten bundelen om AfD monddood te maken. Dan zullen AfD-aanhangers de straat opgaan, met eventueel gewelddadige gevolgen. Met jaarlijks € 1 miljard aan belastinggeld beschikbaar om conservatief rechts mee klein te houden, belooft het een uitzonderlijk gewelddadige herfst te worden, zo verwacht Hartmann.

Vergelijkbaar met de interveniërende acties van het NCTV in Nederland, heeft het Duitse Bundesamt für Verfassungsschutz (BfV) de taak om de democratie te verdedigen tegen verondersteld ‘politiek extremisme’. In mei vorig jaar classificeerden zij AfD als ‘gesichert rechtsextrem’, oftewel ‘duidelijk rechts-extreem’. De rechtbank in Keulen haalde daar in februari jl. een streep doorheen en zwakte het af naar: ‘extreem verdacht geval’. De Verfassungsschutz (grondwettelijke bescherming) versterkt de ‘Brandmauer’ (Firewall) tegen AfD, en met de aanhoudende groei van de partij wordt alles in het werk gesteld om tot een verbod te kunnen komen.

- Het artikel gaat hieronder verder -

Het Gezond Verstand Cartoonboek

Het cartoonboek bevat een bonte verzameling van de beste, scherpste, mooiste en meest treffende cartoons uit Gezond Verstand.

Maak kennis met de cartoonisten, die u meenemen in het creatieproces en stap voor stap laten zien hoe de cartoons tot stand komen.

Waar komen de ideeën en inspiratie vandaan?
Welke materialen gebruiken ze en wat vinden ze het mooiste en moeilijkste aan hun vak?

Normaal €42,50 voor abonnees €39,50

Getuige de consequenties die volgden na beledigingen aan het adres van bondskanselier Merz op de sociale media is het gedaan met de vrijheid van wat er in Duitsland gezegd mag worden. Het op de sociale media betitelen van Merz als ‘leugenkanselier’ of ‘oorlogshitser’ kost je na een rechterlijke uitspraak zo’n beetje een netto maandsalaris. De wet die de basis levert voor deze straf werd tijdens de Covid-crisis geïntroduceerd, om te dienen als muur tussen volk en regering en zorgt nu voor het gestage wegebben van het vertrouwen van de bevolking in de regeerders. Het establishment blijft aan die muur bouwen: het laten wapperen van de Duitse vlag is voor de politie nu reden om mensen hardhandig aan te pakken en ze op te dragen de vlag weg te gooien. Tijdens het WK-voetbal gelastte de politie de vlag van de muur te halen. Trommelprotesten, georganiseerd door de beweging ‘Frieden und Freiheit’, die wekelijks in Erfurt en Berlijn plaatsvinden, krijgen vaak te maken met gewelddadige politie-inzet.

De eens in Duitsland zo populaire zanger Xavier Naidoo maakte bekend de Christelijke tradities te willen omarmen, wat het einde van zijn succesvolle carrière betekende; plotseling kon hij geen zaal meer huren en kwam er geen publiek meer naar zijn shows. Sinds enige tijd is nu het omgekeerde het geval bij artiesten die tijdens hun optreden het publiek tegen AfD ophitsen. Onder anderen Herbert Grönemeyer en Kerstin Ott worden nu zelf geconfronteerd met uitblijvende kaartverkoop.

Het bovenstaande zijn enkele voorbeelden van een land in grote onrust, dat geregeerd wordt door coalitiepartijen die lijnrecht tegenover elkaar staan. Hervormingen werden aangekondigd, die vorig jaar vóór het zomerreces door de Bondsdag zouden worden geloodst. Er gebeurde echter niets. Daarna werden deze hervormingen met veel bravoure aangekondigd voor de herfst, toen voor de winter, daarna voor het voorjaar, en nu is er weer een zomerreces. Het enige wat gebeurde zijn proefballonnen die worden opgelaten, om vervolgens weer te worden neergehaald. Beide coalitiepartijen zijn in een neerwaartse spiraal beland en stevenen gezamenlijk af op hun ondergang vanwege de 5%-kiesdrempel. Een gemeenschappelijke noemer gaat deze coalitie niet meer vinden.

Het Duitse Openbaar Ministerie maakt nog immer jacht op artsen en experts die in de coronatijd de opgelegde maatregelen niet volgden, door schriftelijke vrijstelling van mondkapjes af te geven en hun patiënten een zoutoplossing in de arm te spuiten in plaats van de Covid-19-‘vaccinatie’. Het gaat om een immense groep veroordeelden, met dr. Bianca Witzschel als de meest bekende. Zij zat anderhalf jaar vast en werd geconfronteerd met nog eens twee jaar en acht maanden, die zij nu uitzit, terwijl het OM met nog meer onderzoek bezig is.

Leland Lehrman was op verzoek van Robert Kennedy jr. bij topadvocaat en corona-onderzoeker Reiner Fuellmich in de gevangenis op bezoek en sloeg alarm. Hij was geschokt door de gezondheidstoestand van Fuellmich als gevolg van zijn behandeling, die aan marteling grenst. Na zijn ontvoering uit Mexico door de Duitse overheid, in oktober 2023, werd Fuellmich mensonterend behandeld en zijn medestanders betwijfelen of hij deze erbarmelijke toestand tot aan zijn vrijlating, eind 2027, zal overleven. De VS heeft blijk gegeven bezorgd te zijn over de democratie in Duitsland, die steeds verder uit het zicht verdwijnt.

Vertegenwoordigers van de NAVO en de Duitse filmindustrie hebben achter gesloten deuren besprekingen gevoerd; ze willen films gaan maken die zijn bedoeld als rekruteringsmachine, waarin oorlog als ‘romantisch’ en als ‘een geweldige carrièrekans’ zal worden neergezet. De conclusie die hieruit getrokken mag worden, is dat het ook met de ‘sneuvelbereidheid’ van de Duitsers zo’n vaart niet loopt. Met de versterking van Defensie loopt het evenmin soepel. De weigering van Trump om in Duitsland Tomahawk-raketten te plaatsen en het weghalen van 5.000 manschappen uit Duitsland, geeft de onderkoelde verhoudingen tussen Duitsland en de VS duidelijk weer.

Anderhalf jaar geleden stonden Duitse Taurusrakketen klaar om naar Oekraïne te worden getransporteerd. Merz wilde dat de toenmalige sociaaldemocratische kanselier Scholz (SPD) deze naar Oekraïne zou sturen. Scholz weigerde en na het aantreden van Merz als kanselier in mei vorig jaar bleef het lang stil, maar gezien de massale aanvallen die momenteel op Rusland worden uitgevoerd, wordt ervan uitgegaan dat deze Taurusraketten inmiddels allang in Oekraïne aanwezig zijn, en hiervoor worden ingezet.

Merz is algemeen erkend incapabel en vleugellam, maar heeft wel eigenhandig aangekondigd dat de geleende miljarden euro’s aan Oekraïne deels of helemaal niet terugbetaald hoeven te worden. Zonder mandaat van de Bondsdag is zo’n beslissing niet geldig, maar Merz waant zich alleenheerser. Er wordt openlijk gesuggereerd dat hij met zijn AfD-fobie en de onmacht om iets tegen de opmars van AfD te doen, de grens van waanzinnigheid nadert.

Mogelijk is dit besmettelijk, want op 16 juni zei luitenant-generaal Holger Neumann van de Duitse luchtmacht dat Duitsland klaar is om nog diezelfde nacht Rusland aan te vallen. De Russische televisiepersoonlijkheid Vladimir Solovjov, vraagt zich in het Zwitserse tv-programma ‘die Weltwoche’ verbijsterd af of deze man wellicht zijn verstand heeft verloren.

 

Wat vertel ik mijn medemens?

  1. Een biljoen euro aan Duits belastinggeld is in recente jaren in rook opgegaan: uitgedeeld, verkwist of ontvreemd.
  2. Zo worden onder andere vele organisaties die zich bezighouden met ondermijnende acties tegen het in populariteit groeiende Alternative für Deutschland (AfD) financieel riant ondersteund.

– einde artikel –

Je las een Premium artikel uit Gezond Verstand

Volg ons op social media

Kijk en beluister Gezond Verstand via

X


Dit artikel is alleen voor abonnees
Login als abonnee of abonneer je om onbeperkt alle artikelen te lezen.
Word nu abonnee van Gezond Verstand Magazine

Kies uit een jaar– of kwartaalabonnement en ontvang de meest kritische en onafhankelijke kijk op actuele onderwerpen.
Wilt u liever digitaal lezen? Neem dan een digitaal abonnement.
U krijgt na uw bestelling direct toegang tot alle uitgaven.

Gerelateerde berichten

Loading...
Privacybeleid
Wanneer u onze website bezoekt, dan kan deze informatie via je browser opslaan voor specifieke services, meestal in de vorm van cookies. Hieronder kunt je je privacyvoorkeuren wijzigen. Houd er rekening mee dat het blokkeren van cookies van invloed kan zijn op je ervaring op onze website en de diensten die we aanbieden.